niedziela, 4 stycznia 2015

Zamieszczone przez Unknown | Oznaczniki:

Intuicja jest czymś w rodzaju radaru, który kieruje nas na 'właściwe tory', pozwala podejmować odpowiednie decyzje. Wielu z nas nie ma tak naprawdę pojęcia jaką potęgą dysponuje. Często ignorujemy przekazy, które pochodzą z wewnątrz nas, zagłuszamy je. Nie dopuszczamy do siebie tego cichego głosu, który przecież tak dobrze nam radzi i pozwoliłby uniknąć wielu negatywnych sytuacji, a także naprowadzić nas na doświadczanie wielu pozytywnych. Czy można jednak nauczyć się nad nią kontroli?

Sherie Dillard zapoznaje nas z różnymi typami intuicji: fizyczną, emocjonalną, mentalną oraz duchową. Dzięki takiemu podziałowi i rozpoznaniu swojego typu (z pomocą testu znajdującego się w książce) osoba, która chce się rozwinąć może to zrobić w najbardziej sprzyjający jej sposób, dopasowany akurat do niej.

Przede wszystkim bardzo mi się podoba, że zawiera ona gamę ćwiczeń i medytacji, które są kluczowe w każdej paranormalnej dziedzinie. Dzięki fachowej instrukcji każdy jest w stanie bez problemu je wykonać.
Bardzo lubię, kiedy autorzy tego typu książek przytaczają prawdziwe historie ludzi. Dzięki temu treść staje się bliższa czytelnikowi i bardziej namacalna. W tej publikacji również ich nie zabraknie, jest ich całkiem sporo, więc poznamy w jaki sposób intuicja może objawiać się u każdego z nas w inny sposób. Do tego wszystkiego są w niej zawarte nawet osobiste doświadczenia autorki z początków jej rozwoju parapsychologicznego.

Książka napisana jest zwięzłym, zrozumiałym dla każdego językiem. Taka jej forma przechyla wiarygodność na stronę autora udowadniając, że zna się na rzeczy i nie stosuje wywodów, które mogłyby zakryć braki w wiedzy na temat intuicji.
Ogólnie moje wrażenia, jeżeli chodzi o tę książkę są całkiem pozytywne, jednak spodziewałem się po niej czegoś lepszego. Nie mniej jednak nie mogę oceniać jej przez pryzmat własnych oczekiwań i uważam, że warto się z nią zapoznać.

Książka dostępna jest w tym miejscu:
Strona wydawnictwa:

0 komentarze:

Prześlij komentarz