poniedziałek, 5 stycznia 2015

Zamieszczone przez Unknown | Oznaczniki:
Na zestaw Boski Tarot składa się książka, karty i woreczek.

Książka jest dosyć obszerna, bowiem zawiera 320 stron. Podzielona jest na 3 części: 
  • Opowieść - dział ten przedstawia w bardzo ciekawy sposób historię i okoliczności powstania talii, dzięki czemu jeszcze bardziej czytelnik interesuje się kartami. Pewne osoby (jak ja) lubią wnikać do początków, dlatego pozytywnie zaskoczyła mnie niezwykle obrazowa opowieść autora. Czyta się ją bardzo szybko, większość osób bez problemu przeczyta ją na raz.

  • Karty - dział ten zawiera opisy wszystkich kart, zarówno Małych jak i Dużych Arkan. Część tą tworzy nie tylko sam Ciro Marchetti, lecz także tacy tarociści jak James Ricklef, Leisa ReFalo, Ann Ruth oraz Wald Amberstone. Taki zabieg sprawia, że możemy spojrzeć na karty z perspektyw różnych osób, łatwiej nam się z którymś utożsamić mając wybór.

  • Jak czytać Tarota - tutaj znajduje się kilka rozkładów, wskazówki przypominające tarotowe FAQ, przypisanie kart do żywiołów, a także kilka ćwiczeń zwiększających trafność odczytów.

Jeśli zaś chodzi o karty, to są one niezwykle barwne i zmysłowe. Czas i energia włożone w ich tworzenie są wyraźnie odczuwalne. Kolorystyka jest w takich tonach, jak lubię - żywe, mocne barwy. Szczególnego uroku nadają im złocone brzegi. Mają jednak swój minus, gdyż po pracy z kartami na dłoniach pozostaje złoty brokat (aż w końcu nie odpadnie, a trochę czasu to zajmuje). Bardzo nie lubię, kiedy karty mają białe ramy. Na całe szczęście w tej talii ich nie znajdziemy. Ich symbolika jest wg mnie dobrze przekazana, nadają się do pracy jako pierwsza talia.

Bardzo się cieszę z dodatku, jakim jest czarny, satynowy woreczek na karty. Dzięki temu nie będę musiał szyć własnego, ani kupować go dodatkowo. Trochę się boję, że szybko się zniszczy, ze względu na materiał z którego jest wykonany. Sądzę jednak, że przy normalnym użytkowaniu posłuży dość długo.
Ogólnie jestem w pełni zadowolony, otrzymałem nawet więcej, niż się spodziewałem.

Zestaw dostępny jest tutaj:

Strona wydawnictwa:

1 komentarz:

  1. Potwierdzam, karty rzeczywiście piękne i niezwykle czarowne. :D

    OdpowiedzUsuń