poniedziałek, 5 stycznia 2015

Zamieszczone przez Unknown | Oznaczniki:

Całkiem niedawno recenzowałem także inną książkę dotyczącą OOBE. Co autor jednak, to inna książka. Dzisiaj chciałbym skupić się na poradniku, jaki przygotował Graham Nicholls.

Przede wszystkim, na samym początku czytelnik zostanie uraczony informacjami, czym według autora jest OOBE, jakie jest naukowe podejście do tego zjawiska, teoriami jego obecności. Znalazło się też miejsce na test nazwany profilem osobowości, który pozwala ustalić indywidualny program treningowy.
Następnie powoli przechodzimy już do praktyki. Przygotowanie wstępne polega na eliminacji negatywnych czynników, które wpływają na sukces przy wychodzeniu z ciała, takich jak pozbycie się apatii, zdobycie motywacji, sposób zarządzania czasem i pokonanie lęku. Oprócz tego poinformowani zostajemy o prawidłowych nawykach, jakie należy w sobie wyrobić. W dobie dzisiejszego, szybkiego życia bardzo często nie dbamy o to, o co powinniśmy i zaniedbujemy się. Autor zwraca uwagę na te negatywne schematy, pozwalając na wykorzenienie ich.

Najbardziej spodobała mi się cześć zawierająca techniki wyjścia z ciała. Jest ich całkiem sporo, niektórych wcześniej nie znałem, gdyż nie były publikowane w szeroko dostępnej literaturze. Najlepsze w nich jest to, że dopasowane są do konkretnego grona osób, w zależności od dominującej w nich formie odbioru rzeczywistości (wzrokowcy, słuchowcy, kinesteci). Pojawiają się także techniki pracy z partnerem, co może być bardzo miłym urozmaiceniem dla par, które chcą wspólnie zacząć przygodę wychodzenia z ciała.

Do praktykowania wychodzenia z ciała potrzeba jedynie tego, co znajduje się w tej książce. Nie trzeba się niczym innym przejmować. Z tego tytułu nie ponosimy dodatkowych kosztów związanych z rozwijaniem tej umiejętności. Musimy jednak przygotować sobie odpowiednie podłoże umysłowe.
Osoby, które chcą osiągnąć sukces muszą charakteryzować się przede wszystkim systematycznością, bez której nie uda im się dokonać celu. Jest ona niezbędna podczas rozwijania wszystkich paranormalnych zdolności.

Pozycja ta bardzo przypadła mi do gustu i z czystym sumieniem mogą ją polecić.

Książka dostępna jest tutaj:

Strona wydawnictwa:

0 komentarze:

Publikowanie komentarza