niedziela, 15 marca 2015

Zamieszczone przez Unknown | Oznaczniki:

W Europie systemy magiczne, jakimi są Voodoo czy Hoodoo nie są znane. Częściej czerpie się u nas z tradycji wschodnich. Uważam, że nie jest to do końca zrozumiałe, gdyż  wymienione wcześniej praktyki w dużym stopniu bazują przecież na tak bardzo znanym nam katolicyzmie i w mniejszym stopniu spirytyzmie. Voodoo, nazywana także religią niewolników zapoczątkowana została około XVII w. Sprowadzani z Afryki niewolnicy zaadaptowali pod siebie wierzenia tworząc odrębną religię. Któż z nas nie słyszał o Nowym Orleanie, czyli terenie nazywanym stolicą Voodoo?

Książka zawiera mało teorii, skupia się na praktyce. Autor przedstawia swój punkt widzenia na temat tego czym jest magia i jak z niej korzystać. Przedstawione zostały ogólne wskazówki, po których następuje czysta praktyka. Część ta przypomina swoistą księgę cieni, pełna jest rytuałów na wszelkie okazje, które są uniwersale dla każdego (zdrowie, miłość, bogactwo, ochrona). Są one bardzo dobrze rozpisane, instrukcje są czytelne. Nie ma żadnych przeciwwskazań by wziąć książkę ze sobą podczas wykonywania rytuału w celu posiadania "ściągi". 

W tytule wytłuszczone są dużym drukiem słowa 'białej magii'. Słuszne podkreślenie informuje o tym, że nie znajdziemy tu informacji o tym jak szkodzić innym. W celu wyjaśnienia takiego zabiegu posłużę się cytatem wypowiedzi Raya T. Malbrough'a:
"Życie tak zwanych czarnych magów nie bywa długie, szczęśliwe i dostatnie. Niech przez myśl ci nawet nie przejdzie żeby swoją magią krzywdzić innych. To pewny przepis na nieszczęśliwą, pełną frustracji egzystencję."
Jak wynika ze słów autora osoby, które żyją mściwie nie zaznają szczęście. Zemsta jest uczuciem tak negatywnym, że przesłania nam to, co dobre. Zamiast zemsty lepsze jest zrozumienie i odpuszczenie - osoba, która wyrządziła nam krzywdę kiedyś zrozumie co zrobiła, a wtedy będzie musiała odkupić swoje winy. Nie warto mieszać się w jej połączenia karmiczne, jednocześnie obciążając tym siebie.

Osoby, które chciałyby zapoznać się z podstawami voodoo mogą śmiało sięgnąć po tę książkę. W bezpieczny sposób zastosują ten niedoceniany przez Europejczyków system, który zmodyfikowany jest w taki sposób, by wpasować się w naszą świadomość. 

Książkę można zakupić tutaj:

Strona wydawnictwa:

0 komentarze:

Publikowanie komentarza