niedziela, 15 marca 2015

Zamieszczone przez Unknown | Oznaczniki:

Wbrew pozorom system czakr nie jest obcy świadomości ludzi żyjącym w Europie. Czakrami nazywa się punkty energetyczne umieszczone w niewidzialnych (duchowych) ciałach, które odpowiadają za konkretne sfery życia. Determinują one nasze życia. Porównać je można do fizycznych organów w ludzkim ciele, które również pełnią swoje funkcje - osoba, która posiada problemy z ośrodkiem nerwowym może mieć problemy ze wzrokiem. 

Książka składa się z 9 rozdziałów. Najpierw przedstawione są duchowe metody oczyszczania i uzdrawiania. Na następne 7 rozdziałów składa się każda czakra z osobna: podstawy, sakralna, splotu słonecznego, serca, gardła, trzeciego oka i korony. Dziewiąty rozdział nosi tytuł "rodzina kwarców i pełne widmo światła". Uraczeni zostajemy także w postaci dodatków: tabel, bibliografii i informacji o autorce.

Co można znaleźć w tej książce? Dokładnie to, o czym mówi tytuł. Szerokiej maści metody, które mają na celu zharmonizowanie czakr w naszych ciałach. Jest ich naprawdę wiele, niektóre łatwiejsze, a niektóre wymagające więcej czasu bądź wysiłku. Do większości z nich nie potrzebne są żadne dodatkowe narzędzia lub takie, które każdy z nas posiada w domowych warunkach. Autorka uczy jak w świadomy sposób dopomóc nasze czakry, by prawidłowo funkcjonowały i wykonywały swoje zadania. Zanim jednak dojdzie do oczyszczania należy wiedzieć po co to robimy, jak działają czakry i jakie pełnią funkcję. Na wszystkie te pytania znajduje się odpowiedź w publikacji. Zagadnieniom tym poświęcono wiele miejsca, dzięki czemu temat wyczerpany jest do końca. Polecając tę książkę znajomej, która nie interesuje się ezoteryką zastanawiałem się, czy nie powstały w jej głowie jakieś pytania związane z tym tematem. O dziwo nie miała ich, a jest osobą bardzo dociekliwą. Świadczy to o tym, że publikacja jest bardzo dobrze przygotowana, zarówno dla osób zielonych jak i zaawansowanych.

Ciekawym dodatkiem jest wykaz kamieni szlachetnych w samym środku książki. Zdjęcia wydrukowane zostały w pełnych kolorach na śliskim papierze, dzięki czemu łatwo można je zidentyfikować jeśli chcielibyśmy je zakupić w lokalnych sklepach. Często sprzedawcy sami nie wiedzą co mają do zaoferowania i spłycają wszystko do słowa 'kamień półszlachetny', bądź 'kryształ'. 

Serdecznie ją polecam, jest bardzo dobrym kompendium, które zawiera całą wiedzę nt. czakr w jednym miejscu.

Książka dostępna jest w tym miejscu:

Strona wydawnictwa:

0 komentarze:

Publikowanie komentarza