piątek, 3 lipca 2015

Zamieszczone przez Unknown | Oznaczniki:

Lon Milo DuQuette jest powszechnie znaną osobą na światowej scenie okultystycznej. Jego nazwisko zdecydowanie znane jest dużej części społeczeństwa związanego z ezoteryką. Jest magiem z pokaźną liczbą wydanych książek na swoim koncie, jednakże dzisiaj chciałbym skupić się na konkretnej pozycji autora, jaką jest "Magija niska".

Książka, o której mowa nie jest stricte podręcznikiem magicznym. Autor, w charakterystycznym dla niego stylu, zebrał swoje doświadczenia magiczne doświadczenia na przestrzeni lat życia i przekazał je szerszemu gronu odbiorców. Lekkie pióro i humorystyczny styl pisania doceniony został przez wiele osób, które miały styczność z pracami autora. Historie te pozwalają wyciągnąć wiele wniosków i porad dla magów wszelkiej maści, zarówno tych początkujących jak i zaawansowanych. Pokazują życie magiczne "od ludzkiej strony". Co jakiś czas natknąć się można na wątki, które wymagają pewnej elementarnej wiedzy. Osoby jej pozbawione będą musiały skorzystać z dodatkowych źródeł aby pojąć o co chodzi, jednakże dostęp do tych informacji jest powszechny. Pozycja jest bardzo dobrym wzbogaceniem biblioteczki ezoterycznej.

Niewiele osób wie, że w życiu prywatnym Lon Milo DuQuette jest artystą, a konkretniej muzykiem. Jego artystyczne tendencje wyraźnie mają wpływ na jego praktykę, gdyż w jasny sposób pokazuje i nawołuje do wychodzenia poza ramy i wykorzystywania swojej kreatywności w pracach magicznych. Z pomysłami, które zrealizował, nie spotkałem się jeszcze w żadnej innej, podobnej książce. Chodzi mianowicie o jego nowatorskie podejście do magii, m.in. magii salomonicznej, inwokacji, konsekracji talii tarota, czy chociażby egzorcyzmów.

Samo wykonanie od strony technicznej jest staranne. Okładka wykonana została z twardej tektury, zaś zaprojektowana grafika na niej bardzo ładnie się prezentuje. W środku znajdziemy także drobne ozdobniki, zamiast ciągłych bloków tekstu. Pozycja jest zdecydowanie warta zakupu i gorąco do tego zachęcam, a także do zapoznania się z resztą prac autora.

Przed samym zakupem zachęcam do zapoznania się z darmowym fragmentem dostępnym na stronie wydawnictwa Illuminatio (dostępnym po kliknięciu na ikonę).

1 komentarz:

  1. Książka zdecydowanie warta zakupu. Spotkałam się z nią w lokalnej księgarni rok temu i pierwsze co zrobiłam to intuicyjnie ją otworzyłam. Przeczytałam wstęp od autora i nadal pamiętam najważniejsze wymienione przez niego zdanie: "Nie bój się". Wtedy zasugerował, że mogę ją odłożyć, albo kupić. Postanowiłam skorzystać z opcji numer 2 i nie żałuję. Do dziś życiowe przejścia Lona Milo DuQuette opisane w tej książce zajmują miejsce na mojej biblioteczce, czasem też zdarza mi się do niej losowo zajrzeć. :)

    OdpowiedzUsuń