czwartek, 2 lipca 2015

Zamieszczone przez Unknown | Oznaczniki:


Książka ta jest zbiorem esejów na temat różnych dziedzin i technik magicznych. Nie jest to typowy podręcznik do magii, gdzie przedstawione są konkretne wytyczne, które należy powtarzać zgodnie z instrukcją. Ci, którzy podejmą się pracy z "systemem" przedstawionym przez Melanie będą musieli trochę popracować, żeby stworzyć własny i skuteczny system magiczny, o czym z resztą mowa jest w samym tytule tej publikacji.

Książka zaskoczyła mnie bardzo pozytywnie. Jest to jedna z niewielu takich pozycji na rynku, gdzie osoba związana z magią/ezoteryką nie próbuje zatrzymać nas w ramach jednego, konkretnego systemu magicznego. Przedstawione w niej działania pochodzą z kultur, religii i społeczności na całym świecie. Wszystko jednak ułożone jest w spójny i czytelny sposób. Autorka daje rozwinąć skrzydła młodym adeptom, którzy zdecydują się skorzystać z jej porad. 

Tematy, które się w niej przewijają to m.in. eliksiry, magija energii, magia wiążąca, wabienia, łamanie klątw, magia naśladownictwa, magia masek i moja ulubiona - magija ciała. Jest to szczególnie bliski mi rodzaj magii, gdyż polega on na niewykorzystywaniu żadnych narzędzi do pracy poza nami samymi. Osobiście najlepiej pracuje mi się w ten sposób, gdyż cała ta otoczka mocy zamknięta jest w nas samych, narzędzia nie są potrzebne, choć bywają pomocne. Niestety wiele osób o tym zapomina i oddają się w dziki kult oddawania czci mocom, które uważają za przebywające gdzieś daleko, nie zdając sobie sprawy, że tak naprawdę mają w sobie wszystko, czego potrzebują.

Podsumowując - zdecydowanie polecam i nakłaniam do zapoznania się z tą książką. Autorka wykonała kawał świetnej roboty.


Książka dostępna jest w tym miejscu:

Strona wydawnictwa:

1 komentarz:

  1. Zdecydowanie nie jestem fanem wydawnictwa studio astropsychologii, wiele z ich ksiazek do mnie nie przemawia. Z mojej perspektywy wyglada to tak, jakby wydawnictwo skupialo sie jedynie na zarobku, zamiast szerzeniu prawdziwej wiedzy ezoterycznej. Jednakze co do tej konkretnej ksiazki - spodobala mi sie. To chyba pierwsza ksiazka tego wydawnictwa, ktora mi sie spodobala. Jest rzetelnie napisana i warta zapoznania sie z nia.

    OdpowiedzUsuń