piątek, 25 lipca 2014

Zamieszczone przez Unknown | Oznaczniki:

W tym wpisie chciałbym poruszyć temat, który nierzadko daje do myślenia. Niestety wielu ludzi tak bardzo przyzwyczaja się do popierania opinii innych, że nie potrafią wyrobić własnej. W wyniku tego powstają takie problemy, jak opisane poniżej.

Dosyć często można spotkać się ze stwierdzeniem, że świece w magii powinny być koniecznie wykonane z wosku pszczelego, a te z parafiny są gorsze i prawie wcale nie działają, bo są "sztuczne". Taki pogląd propagowany jest w co drugiej książce, czy na co drugim forum internetowym. Jest to oczywiście celowe działanie, zastosowane przez marketingowców. Świece wykonane z wosku pszczelego są o wiele droższe.

Magia świec polega na pracy z żywiołem Ognia. To, czy będzie on istnieć pod postacią świeczki, ogniska, bądź innego źródła ognia nie jest aż tak ważne. Liczy się intencja osoby, która się z nim kontaktuje.

Różne barwy, kształty, czy dodatki do świec mają za zadanie wpłynąć na Waszą podświadomość, uruchomić mechanizm odzwierciedlający Waszą intencję. To prawda, one pomagają, ale nie są potrzebne. Osoba chcąca znaleźć romantyczną miłość może palić różową świecę przedstawiającą kochanków lub zwykłą, białą świecę wykonaną z parafiny, dostępną w wielu sklepach. Obydwie są poprawne i będą działać. Powodzenie rytuału zależy od mocy osoby go wykonującej.

Przeszkodą, na jaką możecie natrafić są Wasze przekonania. Jeżeli w podświadomości wgrany macie 'program', który mówi, że zwykłe świece nie są tak dobre, jak te z wosku pszczelego to są tylko dwa wyjścia. Dostosować się do przekonań podświadomości, bądź zmienić je. Można to uczynić chociażby za pomocą afirmacji, które to są często niedoceniane, choć ich działanie przynosi duże efekty. Pozbywanie się programów jest korzystne, gdyż w ten sposób uwalniamy się od narzuconych norm, oddalających nas od wolności.

To, co naprawdę jest istotne, to przygotowanie takiej świecy do pracy. Pamiętać tu trzeba o podstawowych zasadach, jak oczyszczenie jej przed pracą, namaszczenie i zaprogramowanie. Samo palenie nic nie daje, spalanie świecy ma być symbolem i głosem Waszej potrzeby! Co z tego, że ją zapalicie, jeśli nie kryje ona za sobą żadnej idei?

0 komentarze:

Prześlij komentarz