środa, 8 lipca 2015

Zamieszczone przez Unknown | Oznaczniki:

Temat książki skupia się na nas i naszym otoczeniu. Nie jest ona o wyniosłej magii ceremonialnej, a o prostej magii domowej. Tess Whitehurst uświadamia czytelników w jaki sposób zadbać o siebie i swoją przestrzeń, by nasze życie było harmoniczne i pełne spokoju i pozytywnych energii.

Bardzo dużo wiedzy oparte zostało o koncepcję feng shui. Już na samym początku autorka namawia czytelnika do wykonania prostych, fizycznych czynności jak wyrzucenie śmieci i przedmiotów, których nie używamy, odświeżenie przestrzeni, przewietrzenie pomieszczeń. Są to proste wskazówki, jednak po ich wykonaniu zmiana jest od razu zauważalna, m.in w naszym samopoczuciu. Później z czasem przechodzimy jednak do coraz bardziej wymagających i magicznych spraw. Mam tu na myśli chociażby okadzanie pomieszczeń kadzidłem, uświęcanie talizmanów, które mają trzymać z dala negatywne energie, kontakt z przyjaznymi istotami mającymi za zadanie wspomagać nas w życiu. Przedstawione praktyczne wskazówki są nieodzownym elementem, który można włączyć do istniejącej już praktyki magicznej, bądź nakłonić nas do rozpoczęcia tejże praktyki. Kiedy ktoś raz wkroczy na ścieżkę magii gwarantuję, że jego życie zmieni się w sposób do tej pory dla niego niewyobrażalny. Jeśli będzie się stosować do zasad bezpieczeństwa to wyniesie mnóstwo pozytywnych doświadczeń.

Warto wspomnieć o walorach estetycznych książki. Wydrukowana została na dobrej jakości papierze, który tak szybko nie przerwie się przy kartkowaniu stron w poszukiwaniu konkretnych informacji (a uwierzcie mi, mając tę książkę w swojej biblioteczce nie raz do niej sięgniecie). Strony mają drobne zdobienia, które są miłe dla oka. Czcionka jest ładna i duża, dzięki czemu bardzo szybko się czyta, a oczy się nie męczą. Serdecznie zachęcam do zakupu i dzielenia się swoją opinią o niej.

Książka dostępna jest w tym miejscu:

Strona wydawnictwa:

0 komentarze:

Publikowanie komentarza