poniedziałek, 8 grudnia 2014

Zamieszczone przez Unknown | Oznaczniki:

Aura dostarcza nam bardzo wiele informacji o naturze obserwowanego obiektu. Nie dziwi więc wcale, że wielu z nas chciałoby potrafić ją dostrzegać. Dzięki temu możemy poznać wiele ukrytych przekazów, które są niedostrzegalne dla 'zwyczajnych' osób. Choć nie każdy rodzi się z tym darem, każdy z nas może go rozwinąć. Taką tezę przynajmniej stawia Richard Webster.

Na tę pozycję składa się 9 rozdziałów:
Czym jest aura? - autor przedstawia własną teorię i stara się wyjaśnić czym jest zjawisko powszechnie znane jako aura. Możemy dowiedzieć się m.in. tego, że nasze aury w towarzystwie nielubianych osób odpychają się, zaś w towarzystwie lubianych osób łączą się. To właśnie dlatego niektórych ludzi lubimy od razu i łapiemy z nimi szybko kontakt, zaś inni odrzucają nas od początku, choć nie wiemy czemu.
Wyczuwanie aury - tutaj przedstawione są praktyczne ćwiczenia z zakresu wyczuwania aur, za pomocą różdżek radiestezyjnych, bądź własnego ciała. Świadomość istnienia aury i wyczuwanie jej granic wspomaga jej widzenie, gdyż do tej pory większość z nas nie miała w ogóle pojęcia o jej istnieniu. Ćwiczenia z tego działu pozwalają nam się dostroić do odpowiednich wibracji, umożliwiając widzenie.
Jak zobaczyć aurę? - kontynuacja ćwiczeń. Te jednak skupiają się na widzeniu, zamiast wyczuwaniu aur. Są one do wykonania zarówno w pojedynkę, jak i z innymi osobami, w grupie. Jest to właściwie mój ulubiony rozdział, bo zawiera dokładnie te informacje, których oczekiwałem od książki. 
Kolory aury - zawiera krótkie i zwięzłe opisy kolorów, jakie mogą pojawić się podczas obserwacji aury. Są one naprawdę ograniczone, dlatego jako uzupełnienie polecam dokupić książkę "Magia kolorów dla początkujących" wyd. Illuminatio. Napisał ją ten sam autor.
Czakry - jeśli jeszcze nigdy nie słyszeliście o nich to możecie dowiedzieć się czym są, po co istnieją i w jaki sposób się nimi zająć, by działały w sposób harmonijny. Dowiemy się także jak można równoważyć aurę za pomocą wahadła i kryształów.
Interpretowanie kolorów - tak jak uprzednio dowiedzieliśmy się z jakimi wibracjami kojarzą się kolory, tak tutaj dopasowane są one do konkretnych odczytów, np. nastroju, cech charakteru, potencjałów.
Aura a zdrowie - jedną z bardzo ważnych funkcji aury jest to, że odzwierciedla ona stan zdrowia. Dzięki temu możemy zdiagnozować przyczynę, oraz pochodzenie choroby, a nawet wykryć ją jeszcze zanim się objawi w sposób fizyczny. Autor jednak kładzie duży nacisk na to, aby nie podejmować leczenia na własną rękę. Od tego są lekarze, my możemy jednak zastosować takie działania jak oczyszczanie czakr czy leczenie kolorami w ramach uzupełnienia terapii. 
Aura a samodoskonalenie - autor przekazuje praktyczne porady dotyczące pracy nad sobą i jak robić to we właściwy sposób. Przedstawia wiele sposobów na podniesienie swoich wibracji i zrównoważenie czakr, np. poprzez muzykę, medytacje, magnesy. 
Odczyty aury - tutaj znaleźć można przykładowy odczyt aury, jaki przeprowadzany jest przez osoby, które potrafią ją dostrzec. Są to praktyczne porady dotyczące poprawnej interpretacji kształtów, kolorów i symboli na podstawie 

Mam już trochę swojego doświadczenia z aurami. Moja decyzja dotycząca sięgnięcia po tę literaturę wzięła się stąd, że chciałem dostrzegać aurę i czakry za pomocą fizycznego wzroku. Do tej pory robiłem to z pomocą kart Tarota, bądź innych technik dywinacyjnych. Korzystając z zamieszczonych ćwiczeń, wskazówek i instrukcji autora do tej pory potrafię dostrzegać ciała eteryczne, granice aury, a także je odczuwać. Jeszcze trochę pracy przede mną, by móc odbierać kolory, ale jestem przekonany, że sumiennie idąc za radami Richarda Webstera w końcu się to uda.

Książkę zdecydowanie czyta się łatwo i bez problemu można to zrobić "jednym tchem". Język, jakim posługuje się jej autor jest jasny i zrozumiały dla każdego, zwłaszcza dla laików. Całą pozycję skończyłem w jeden wieczór.

Pozycję polecam tym, którzy naprawdę będą chcieli zająć się nauką widzenia i interpretacji aury. Na pewno nie zawiodą się sięgając po nią. Porusza ona jednak tylko podstawowe kwestie, dlatego warto zaopatrzyć się w dodatkową literaturę. Na ratunek przychodzi spis lektur na końcu książki.

Przed samym zakupem zachęcam do zapoznania się z darmowym fragmentem dostępnym na stronie wydawnictwa Illuminatio (dostępnym po kliknięciu na ikonę).

0 komentarze:

Prześlij komentarz